Postup predaja

Postup pri predaji:

 1. Telefonický kontakt predávajúceho s realitnou kanceláriou RE NE AGENCY
 2. Prostredníctvom telefonického rozhovoru stručne zistíme Vaše aktuálne potreby a dohodneme si s Vami termín obhliadky Vašej nehnuteľnosti. Zásadne neponúkame nehnuteľnosť bez osobnej prehliadky realitného poradcu!

 3. Osobná návšteva realitného poradcu RE NE AGENCY
 4. Zaškolený realitný poradca sa s Vami stretne a ponúkne Vám možnosti spolupráce pri predaji Vašej nehnuteľnosti. Rozhovor medzi Vami a maklérom sa bude týkať hlavne detailného posúdenia skutočného stavu nehnuteľnosti, určenie jej reálnej tržnej ceny, riešenia daňových otázok, informácii z realitného trhu a upozornenia na rôzne úskalia pri predaji nehnuteľnosti. Pri kúpe nehnuteľnosti realitný poradca zistí Vaše potreby a parametre, aby pre Vás mohol nájsť tú najvhodnejšiu nehnuteľnosť, ktorá by plne spĺňala Vaše požiadavky a predstavy.

 5. Podpis sprostredkovateľskej zmluvy
 6. S naším realitným poradcom preberiete výhody výhradnej spolupráce a uzavriete exkluzívnu alebo neexkluzívnu sprostredkovateľskú zmluvu.

 7. Zhotovenie fotodokumentácie na kvalitnú prezentáciu
 8. Kvalitná fotodokumentácia by mala obsahovať vždy minimálne jednu fotografiu z každej miestnosti Vašej nehnuteľnosti, pohľad na záhradu, prístupovú komunikáciu, ale i fotografie z okolia nehnuteľnosti. Vždy sa snažíme o maximálny počet fotografií, čo kupujúci veľmi oceňujú.

 9. Zistenie právneho stavu nehnuteľnosti
 10. Vďaka spolupráci s katastrálnym úradom a vlastným firemným právnikom zistíme aktuálne a potrebné informácie svedčiace o právnom stave ponúkanej nehnuteľnosti. Vďaka rýchlemu posúdeniu dokážeme predísť problémom, ktoré by nastali pri prevode nehnuteľnosti na nového vlastníka.

 11. Zladenie ponuky s aktuálnymi požiadavkymi z databáze RE NE AGENCY
 12. Disponujeme rozsiahlou databázou klientov,  ktorí hľadajú nehnuteľnosť na kúpu alebo prenájom a ktorým Vašu ponuku ponúkneme ako absolútnu novinku.

 13. Prezentácia ponuky na webových stránkách RE NE AGENCY
 14. Kvalitne spracovanú prezentáciu Vašej nehnuteľnosti nájdu potenciálni záujemcovia pravidelne aktualizovanú na najnavštevovanejšom realitnom servery reality.sk, ako aj v inzertných novinách

 15. Prehliadky nehnuteľností
 16. Rovnako, ako by ste Vy boli spokojní so službami nášho realitného poradcu pri nábore nehneuteľnosti, takisto budú spokojní i potenciálni kupujúci pri prehliadkach. Vždy sa snažíme urobiť maximum a dať záujemcom komplexné informácie o danej nehnuteľnosti.

 17. Zloženie rezervačného poplatku v kancelárii RE NE AGENCY
 18. Kupujúci skladajú rezervačný poplatok na nehnuteľnosť a tým sa zaväzujú nehnuteľnosť kúpiť

 19. Kupujúcim ponúkame finančné služby na financovanie kúpy nehnuteľnosti 
 20. V  prípade záujmu poskytneme kupujúcemu možnost využita finančneho agenta pri vybavení hypotekárnych, i ostatných úverov, ako aj poistenia nehnuteľnosti.

 21. Podpis zmlúv a doručenie do katastra nehnuteľností
 22. Predávajúcí a kupujúcí podpisujú potrebné zmluvy za prítomnosti realitného poradcu,  ktorý zaistí doručenie do katastra nehnuteľností, prípadne zaistí doručenie potrebnej dokumentácie do banky, ktorá  poskytuje hypotéku (kontroluje výplatu finančných prostriedkov na účet predávajúceho). V prípade predaja na základe výhradného zastupovania vypracujeme Kúpnu zmluvu a Návrh na vklad do katastra, uhradíme poplatky za návrhy na vklad do katastra nahnuteľností v hodnote 66,- € ako aj notársky poplatok za overenie zmluvy, vypracujeme preberací protokol

 23. Výplata finančných prostriedkov predávajúcemu    
 24. Predávajúci obdrží peniaze podľa dohody v kúpnej zmluve.

 25. Predanie nehnuteľnosti   
 26. Realitný poradca asistuje pri predávaní nehnuteľnosti. Prinesie so sebou preberací protokol, do ktorého sa zaznamenajú stavy meračov elektriny, vody, plynu atď.