Ako pracujeme

 

 1. STRETNUTIE

Na našom stretnutí budeme zisťovať potreby, čo chcete predať , alebo prenajať. Ako Vám predaj alebo prenájom súri, koľko času potrebujete na predaj, akú máte predstavu o minimálnej a maximálnej cene, preberieme možnosti predaja a spolupráce, vrátane odmeny za poskytované realitné služby. Upresníme si termíny a možnosti marketingu a prezentácie Vašej nehnuteľnosti. Pokiaľ sa stretneme na predávanej nehnuteľnosti, posúdim jej stav. Na základe analýzy ceny predávaných a predaných nehnuteľnosti vo Vašej lokalite stanovíme spoločne maximálnu a minimálnu predajnú cenu. Doporučím Vám ako pripraviť nehnuteľnosť na fotenie a videoprehliadku. Dohodneme sa na termíne a spôsobe podpisu sprostredkovateľskej zmluvy.

 

2. STRETNUTIE K PODPISU DOHODY

Máte radi férové jednanie ? Preto našu dohodu spíšeme a nakoniec pripojíme podpisy, aby počas našej spolupráce nedochádzalo k zbytočným nedorozumeniam.

 

3. STRETNUTIE NA NEHNUTEĽNOSTI, FOTOGRAFOVANIE, PRÍPRAVA NA PREZENTÁCIU

Nehnuteľnosť je potrebné dobre pripraviť na fotenie a videoprezentáciu - Home staging (zaberie to 3 - 4 hodiny podľa veľkosti nehnuteľnosti, tím špecialistov ako je fotograf, obsluha a spracovanie 3D SCANU nehnuteľnosti, meranie rozmerov miestností, zábery z dronu, Home staging . . .). Pripravíme Vašu nehnuteľnosť tak, aby sa dala urobiť dobrá fotodokumentácia, 3D SCAN -virtuálna prehliadka a videoprehliadka. Prečo sú fotografie a videá také dôležité ? Pretože prvý dojem získajú klienti/záujemcovia práve vďaka tejto prezentácii. Je žiadúce nehnuteľnosť vyšperkovať tak, aby vzbudila záujem u potencionálnych kupujúcich. Skúste sa vžiť do role kupujúceho: Prečo práve by si mal vybrať ten či onen byt, dom alebo pozemok ? A prečo videoprehliadku, alebo 3D SCAN ? Pretože videoprehliadka vytvára u záujemcov emócie !!! Podľa štatistík návštevnosti inzerátov, záujemcovia viac klikajú na tie inzeráty, ktorých obsahom je video alebo 3D SCAN, vie to oveľa viac zaujať . . . a navyše šetrí môj a aj Váš čas a filtruje "REALITNÝCH TURISTOV". Skutoční záujemcovia si prídu osobne potvrdiť to, čo videli na videoprezentácii a nakoniec sa už len na obhliadke rozhodnú pre kúpu takto odprezentovanej nehnuteľnosti.

 

 

 

Dron

   

Ukážky VIDEO PREHLIADOK

 4. PREZENTÁCIA NEHNUTEĽNOSTI, MARKERTING A PREHLIADKY

Akonáhle bude nafotografované a pripravená videoprezentácia, 3D SCAN začína fáza marketingu. Dostanete odkaz na prezentáciu Vašej nehnuteľnosti na jedinečnej web stránke, na ktorej posúdite jej formu obsah na odsúhlasenie. Aj takto sa dá prezentovať Váš BYT, DOM, POZEMOK alebo CHATA. Nehnuteľnosti sú prezentované na realitných serveroch, miestny marketing, letáčiky, listy, vývesky, banery, socialne siete Facebook, Instagram, sponzorované odkazy a mnohé iné. Nehnuteľnosť bude prezentovaná kolegom partnerských realitných kancelárii.

V prípade, že z obhliadky vzíde vážny záujemca, nasleduje fáza vyjednávaní všetkých zmluvných podmienok ohľadne kúpy.

5. REZERVÁCIA

Záujemca o kúpu nehnuteľnosti podpíše dohodu o zložení rezerváčneho depozitu ako záruku, že má vážny záujem nehnuteľnosť kúpiť a ten slúži ako záloha na časť kúpnej ceny. Takto podpísaná dohoda slúži ako podklad pre vypracovanie dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti.

6. KÚPNA ZMLUVA, ZÁLOŽNÁ ZMLUVA - V PRÍPADE FINANCOVANIA HYPOTEKÁRNYM ÚVEROM, ÚSCHOVA

Akonáhle je všetko ústne dohodnuté, dá sa vypracovať návrh kúpnej zmluvy renomovanou advokátskou kanceláriou s autorizáciou kúpnej zmluvy, ak je dohodnutá úschova, tak aj zmluvu (zápisnicu o úschove), tie sú následne zaslané zmluvným stranám na pripomienkovanie a odsúhlasenie. Ak sú zmluvy odsúhlasené, dohodneme sa na termíne samotného prevodu nehnuteľnosti.

 V prípade, že je kúpna cena financovaná prostredníctvom hypotekarného úveru, dochádza k podpisu záložnej zmluvy, ktorú pripravuje banka.

7. ODOVZDANIE NEHNUTEĽNOSTI

Po vyplatení kúpnej ceny a termíne určenom na odovzdávanie v kúpnej zmluve, nasleduje odovzdanie nehnuteľnosti na základe "preberacieho protokolu", ktorý slúži ako podklad k prepisu energií (u správcu bytu, elektrárne, plynárne a podobne). Všetko je podrobne rozpísané v článku:

Čo všetko je ešte potrebné urobiť, keď už bývate vo vlastnom ? Aké vyplývajú pre Vás povinnosti zo zákona ?

 

TAKÝMTO SPÔSOBOM  MÔŽEME SPOLUPRACOVAŤ . . .

 

POKOJNE ZAVOLAJTE ALEBO NAPÍŠTE