Postup predaja

Postup predaja

 

Telefonický kontakt predávajúceho s realitnou kanceláriou RE NE AGENCY

 

Prostredníctvom telefonického rozhovoru stručne zistíme Vaše aktuálne potreby a dohodneme si s Vami termín stretnutia   obhliadky Vašej nehnuteľnosti. Zásadne neponúkame nehnuteľnosť bez osobnej prehliadky realitného makléra !

 

Osobná návšteva realitného makléra RE NE AGENCY

 

Zaškolený realitný maklér sa s Vami stretne a ponúkne Vám možnosti spolupráce pri predaji Vašej nehnuteľnosti. Rozhovor medzi Vami a maklérom sa bude týkať hlavne detailného posúdenia skutočného stavu nehnuteľnosti, určenie jej reálnej tržnej ceny, riešenia daňových otázok, informácii z realitného trhu a upozornenia na rôzne úskalia pri predaji nehnuteľnosti. Pri kúpe nehnuteľnosti realitný maklér zistí Vaše potreby.

 

Zistenie právneho stavu nehnuteľnosti

 

Vďaka spolupráci s katastrálnym úradom a renovovanou advokátskou kanceláriou zistíme aktuálne a potrebné informácie svedčiace o právnom stave ponúkanej nehnuteľnosti. Vďaka rýchlemu posúdeniu dokážeme predísť problémom, ktoré by nastali pri prevode nehnuteľnosti na nového vlastníka.

 

Podpis sprostredkovateľskej zmluvy

 

S naším realitným maklérom preberiete výhody výhradnej spolupráce a uzavriete exkluzívnu sprostredkovateľskú zmluvu.

 

Zhotovenie fotodokumentácie a podkladov pre kvalitnú prezentáciu

 

Kvalitná fotodokumentácia by mala obsahovať vždy minimálne jednu fotografiu z každej miestnosti Vašej nehnuteľnosti, pohľad na záhradu, prístupovú komunikáciu, ale i fotografie z okolia nehnuteľnosti, prípadne zábery z DRONU. Vždy sa snažíme o maximálny počet fotografií, čo kupujúci veľmi oceňujú. Priprava nehnuteľnosti na prezentáciu, HOME STAGING, materiál pre VIDEOPREHLIADKU, 3D SCAN NEHNUTEĽNOSTI - VIRTUÁLNA PREHLIADKA, premeranie rozmerov miestnosti v nehnuťeľnosti.

 

Prezentácia ponuky na webových stránkách RE NE AGENCY a vlastnej jedinečnej web stránky nehnuteľnosti.

 

Kvalitne spracovanú prezentáciu Vašej nehnuteľnosti nájdu potenciálni záujemcovia pravidelne aktualizovanú na najnavštevovanejšich realitných portáloch ako sú reality.sk, topreality.sk ako aj iných realitných portáloch a socialnych sieťach ako sú Facebook, Instagram. A samozrejme propagácia vlastnej jedinečnej Web stránky predávanej nehnuteľnosti.

 

Prehliadky nehnuteľností

 

Rovnako, ako by ste Vy boli spokojní so službami nášho realitného makléra pri nábore nehnuteľnosti, takisto budú spokojní i potenciálni kupujúci pri prehliadkach. Vždy sa snažíme urobiť maximum a dať záujemcom komplexné informácie o danej nehnuteľnosti. Vo väčšine prípadov 4 krát a dosť ( maximálne 4 obhliadky ) ... a nehnuteľnosť je zarezervovaná.

 

Zloženie rezervačného poplatku v kancelárii RE NE AGENCY

 

Kupujúci skladajú rezervačný poplatok na nehnuteľnosť a tým sa zaväzujú nehnuteľnosť kúpiť.

 

Kupujúcim ponúkame finančné služby na financovanie kúpy nehnuteľnosti 

 

V  prípade záujmu poskytneme kupujúcemu možnost využita finančneho agenta pri vybavení hypotekárnych, i ostatných úverov, ako aj poistenie nehnuteľnosti.

 

Podpis zmlúv a doručenie do katastra nehnuteľností

 

Predávajúcí a kupujúcí podpisujú potrebné zmluvy za prítomnosti realitného makléra v advokátskej kancelárii autorizujú kupujúci a predavajúci kúpne zmluvy, alebo zaistí doručenie do katastra nehnuteľností, prípadne zaistí doručenie potrebnej dokumentácie do banky, ktorá  poskytuje hypotéku (kontroluje výplatu finančných prostriedkov na účet predávajúceho). V prípade predaja na základe výhradného zastupovania vypracujeme kúpnu zmluvu a návrh na vklad do katastra, uhradíme poplatky za návrhy na vklad do katastra nehnuteľností v hodnote 66,- € ako aj poplatok za overenie podpisov kúpnej zmluvy, vypracujeme preberací protokol pri odovzdávaní nehnuteľnosti.

 

Výplata finančných prostriedkov predávajúcemu    

 

Predávajúci obdrží peniaze podľa dohody v kúpnej zmluve.

 

Odovzdanie nehnuteľnosti na základe preberacieho protokolu.