Home staging

Home staging

A v čom je ten "zázrak"? 

Vo veľmi jednoduchej veci. Urobiť predávaný tovar viac atraktívnejší. V tomto prípade, byt, alebo dom. Z rovnakého dôvodu Vám v supermarkete ovocie nasvietia, pretože to potom lepšie predáva, v autobazári auto nablýskajú, pretože sa potom predáva lepšie, žena sa do spoločnosti namaľuje, pretože potom vyzerá lepšie...  

Je to trochu veda. 

Profesionálny Home Staging nie je len to, že urobíte poriadok, ako pred Vianocami alebo na Veľkú noc. Je to presúvanie nábytku, vymaľovanie, použitie dekorácii a veľa ďalšieho. Ale nerobme z toho vedu a v prvom kroku si to trochu zjednodušme. 

Home Staging po slovensky.  

Toto by mal spoločne urobiť majiteľ a maklér, aby sa lepšie predávalo: Samozrejme pred prehliadkou, ale už aj pri fotografovaní zo záberu fotoaparátu odpratajte všetko, čo sa dá nazvať neporiadkom, alebo je niečo neusporiadané. Ešte jednoduchšie. Predstavte si, ako by daná miestnosť vyzerala v obchodnom dome IKEA a takto priestor upravte. Žiadne topánky v predsieni, kabáty na vešiaku. Z kuchyne odstráňte voľne položené riady, utierky, z chladničky magnetky a podobne. V spálni popostielajte, použite prehoz, dekoratívne vankúše, odstráňte z nočných stolíkov poháre, šatstvo, budíky, zuby … V obývacej izbe naaranžujte vankúše, upracte noviny, schovajte všetky štyri ovládače atď. V kúpeľni odstráňte šampóny, uteráky, zavesené žinky, vyberte deti z vane … V detskej izbe všetko upratajte tak, ako to musia urobiť deti pri vianočnom upratovaní. Proste poriadok, zarovnané poličky, ustlať, zarovnať alebo úplne schovať hračky atď.  

Čo je cieľom?  

Aby bol tovar atraktívny. Ako ovocie v supermarkete, auto v bazári či nehnuteľnosť na fotkách a videu v inzercii na internete. A samozrejme pri osobnej prehliadke. Pretože atraktívny tovar sa proste lepšie predáva. A profesionálny maklér toto vie, dokáže a pozná. Je dobré si od takého profesionála nechať poradiť.

 

 

Home staging